Aia- ja suvemaja hooldus

Aiamaja hooldusest

Küllap oled sinagi plaaninud oma aeda, metsa sisse, mere või järve äärde kaunist aia- või suvemaja paigaldada ning ei ole kindel, kuidas selle hooldamine võiks käia.

Selles postituses anname lühikese ülevaate toimingutest, mida võiksid kindlasti silmas pidada kui oled omale kena freesprussist suvemaja juba soetanud või plaanid seda teha.

Nagu tavaliselt eeldab mistahes puidust ehitise kui ka aiamaja pikaajaline ja turvaline kasutamine maja puitdetailide seisukorra ja kinnituste regulaarset ülevaatamist ning vajadusel parandust ja hooldust. Kõige olulisem on eriti lae- ja katusekonstruktsioonide, katusekatte, uste ja akende, maja kinnituse vunamendile, tormikaitse ja pinnaviimistluse kvaliteedi jälgimine. Sage põhjus puitmaja vastupidavuse ja pikaaelisuse vähenemisel on detailide kontrolli- ja hooldusvajaduste unustamine, mille võimaldab ehitise kahjustamist ning võib põhjustada selle kasutajatele turvariske.

Väga oluline on pinnaviimistluse regulaarne ülevaatamine ning vajadusel uuendamine just tootjapoolsete vahendite soovitustele tuginedes. Nordic Bungalow aia- ja suvemajade soovitatud puidukaitsevahendid on valitud just ilmastiku ning tervisekaitse nõudeid järgides.

Lisaks tuleks tähelepanu pöörata uste ja akende ning nende piitade alumitele osadele, puitdetailide otsapindadele ning tugeva kulumise mõju all olevatele osadele, sest pinnakaitse kulumine võimaldab niiskusel ja uv kiirgusel pindasid kahjustada.

Kindlasti kontrollige uste ja akende toimimist ning vajadusel reguleerige hingi. Kontrollige ka uste ja akende

silikoonvuukide seisundit ning vajadusel uuendage tihendust vana silikooni eemaldades ja uuega asendades.

Eriti oluline on kindlustada maja korralik õhuvahetus ning veenduda, et vundamendi tuulutus funktsioneerib, sest niiskuses ja õhuvahetuseta ruumis seisev puitdetail on väga vastuvõtlik hallituse ning mädaniku tekkele.

Samuti on soovitatav paigaldada otsaviilude ülaossa õhutusrestid. Restide kaudu kaudu pääseb puitehitisest välja üleliigne niiskus. Samuti on kasulik vihmavee ärajuhtimine katuselt vihmaveerennide abil.

Katuselaudadele langev koormus ei tohi ületada 100 kg/m. Katuse lekete vältimiseks tuleb vähemalt kord aastas kontrollida katuse ja katusekatte seisukorda.

Loodame, et leidsite siit mõningaid näpunäiteid, kuidas tagada puidust aia- või suvemaja pikaaealisus! Täiendame oma blogi pidevalt, ole kursis meie tegemistega.

Loomulikult kui sul tekib aiamaja hoolduse kohta küsimusi, siis Nordic Bungalow meeskond aitab sind meeleldi. Võta julgesti ühendust!

Vaata ka lugu aiamaja paigaldusest

Lisa kommentaar